KRS Fundacji Viva: 0000135274
Nr konta: 53 1500 2080 1220 8000 0100 0000
Strona główna » Aktualności » Jak pomóc zwierzętom swoim 1,5% podatku?

Jak pomóc zwierzętom swoim 1,5% podatku?

Data: 28 marca 2024

Zastanawiasz się, w jaki sposób pomóc zwierzętom?

Mamy dla Ciebie świetną wiadomość: możesz to zrobić, rozliczając swój PIT. Wpisz numer KRS fundacji Viva! i wesprzyj zwierzęta, których los jest dla Ciebie szczególnie ważny.

Poniżej prezentujemy listę celów szczegółowych, odpowiadających nazwom naszych grup lokalnych, prozwierzęcych oraz kampanii prowadzonych przez Fundację. Zdecyduj, który z tych obszarów chcesz wesprzeć swoim 1,5% podatku. Pod jednym numerem KRS możesz wesprzeć różne obszary działań fundacji Viva! Jakie? Na przykład nasze schronisko dla zwierząt w Korabiewicach lub pomoc gryzoniom. Pomocy potrzebują też zwierzęta uratowane w wyniku interwencji. Twój KRS może pomóc koniom lub wesprzeć działania śledcze i walkę o prawa zwierząt. Wybierz cel, który jest najbliższy Twojemu sercu lub wesprzyj nasze cele statutowe.

Poznaj obszary działań Fundacji:

Grupy aktywistyczne — to nasze grupy wolontariackie, działające lokalnie, w polskich miastach. Nasi lokalni aktywiści organizują wydarzenia w swoim otoczeniu. To akcje uliczne, działania dla zwierząt, prowadzenie domów tymczasowych, promocja odpowiedzialnej adopcji zwierząt i diety roślinnej.

Co grupy lokalne robią ze środkami z 1,5% podatku? Mogą lepiej i aktywniej działać w swoim otoczeniu, pomagać zwierzętom, organizować ciekawsze i bardziej różnorodne wydarzenia dla mieszkańców. Aby przekazać swoje 1,5% grupie lokalnej, podaj numer KRS 0000135274. W polu „cel szczegółowy” wpisz nazwę miasta. Poniżej znajdziesz listę naszych grup lokalnych wraz z linkami do programu PITAX w wersji z celem szczegółowym danej grupy.

Grupy prozwierzęce, czyli praca u podstaw.

Grupy wolontariuszek i wolontariuszy, którzy zajmują się bezpośrednią pomocą zwierzętom. Pomagają kotom, psom i gryzoniom, a nawet gadom, jeśli pojawia się taka potrzeba. To nasze ekipy do zadań specjalnych. Prowadzą domy tymczasowe, pracują behawioralnie ze zwierzętami, niekiedy skrzywdzonymi przez poprzednich opiekunów. Leczą i otaczają opieką setki zwierząt każdego roku.

Grupy prozwierzęce wesprzesz, wpisując KRS 0000135274 i podając w polu "cel szczegółowy" nazwę danej grupy. Pełna lista grup prozwierzęcych współpracujących z fundacją Viva!:

Akcje i kampanie prowadzone przez Fundację Viva!

To nasze akcje tematyczne i kampanie poświęcone konkretnym obszarom w walce o prawa zwierząt. Przekazując swoje 1,5% na jeden z poniższych celów, możesz mieć swój udział w poprawie losu zwierząt w Polsce. Co robimy w ramach kampanii i akcji Fundacji Viva?

 • edukujemy na temat praw zwierząt,
 • promujemy odpowiedzialną adopcję psów, kotów i innych zwierząt,
 • zabiegamy o powszechną i dostępną sterylizację i kastrację zwierząt bezdomnych i właścicielskich,
 • promujemy dietę roślinną i etyczny styl życia przyjazny zwierzętom i Planecie,
 • opiekujemy się i pomagamy w adopcjach kilku tysięcy psów i kotów każdego roku,
 • ujawniamy kulisy przemysłu hodowlanego: mięsnego, jajczarskiego, futrzarskiego i dążymy do pozytywnych dla zwierząt zmian w prawie polskim i europejskim,
 • walczymy w sądach o sprawiedliwość dla zwierząt, reprezentując zwierzęta skrzywdzone przez człowieka,
 • reagujemy w przypadkach znęcania się nad zwierzętami i dążymy do ukarania sprawców,
 • jesteśmy głosem zwierząt w Sejmie, Senacie, mediach i nie tylko.

Razem z Tobą chcemy tworzyć lepszy świat dla zwierząt.

Wesprzyj nasze działania swoim 1,5% podatku, podając numer KRS 0000135274 w swoim zeznaniu podatkowym.

 • Stopklatka — powstrzymajmy przemysłowy chów zwierząt - kampania śledcza, ujawniająca prawdę o chowie przemysłowym zwierząt.
 • Antyfutro - kampania przeciwko hodowli zwierząt na futra
 • Ratuj Konie - na ratunek uratowanym koniom, które żyją w naszych stajniach w Korabiewicach i pod Toruniem. W sumie pod opieką fundacji jest ponad 130 koni.
 • Lisi Azyl - nasz azyl dla lisów uratowanych z ferm i hodowli.
 • Pora na seniora - kampania promująca adopcje starszych psów.
 • Viva! Interwencje - grupa interwencyjna fundacji, opieka, leczenie i adopcje zwierząt.
 • Adopciaki - kampania promująca adopcję i wspierająca adopcje psów i kotów.
 • Schronisko w Korabiewicach - nasze schronisko pod Warszawą, gdzie mieszka ponad 400 zwierząt wielu gatunków. Obok psów i kotów mamy tam pod opieką uratowane konie, krowy, świnie, owce, kozy, kury, gęsi, lisy i króliki.
 • Białe Kłamstwa - kampania na rzecz krów mlecznych, poprawy ich losu w hodowlach oraz zachęcająca do rezygnacji z nabiału.
 • Zostań Wege - najstarsza kampania promująca weganizm w Polsce. Jest dostępna także w formie aplikacji.
 • Pomoc dla zwierząt - pomoc zwierzętom pod opieką Fundacji Viva!

Nasze działania w pigułce, przedstawia poniższa infografika:

infografika fundacja viva pomoc zwierzętom w liczbach

Podobne wpisy

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram